A regényírás már iskoláskorom óta foglalkoztatott, ez később az egyetem alatt kiegészült egy kutatói szenvedéllyel. 2008-ban olvastam először Hollósy Simonról és a nagybányai festőkről, ami elképesztő inspirációt adott.
Egy belső hang fokozatosan vezetett rá az utamra, miként tudnám egyesíteni a művészet és a szépirodalom szeretetét. Úgy éreztem, minél több emberrel meg kell ismertetnem a nagybányai művésztelep történetét.